DACH SOLARNY OD TESLI

Home/DACH SOLARNY OD TESLI

Wizjoner, miliarder Elon Musk, założyciel między innymi SpaceX, Tesla Motors, a także twórca PayPal ponownie zaskoczył prezentując sprytne połączenie paneli fotowoltanicznych i dachówki. Całość prezentuje się niezwykle elegancko i nie odbiega wyglądem od rozwiązań stosowanych obecnie.

Prezentacja odbyła się w otoczeniu domów jednorodzinnych które jak się później okazało miały zamontowane nowatorskie dachówki. Dopóki o tym nie wspomniano nikt z obecnych nie zwrócił na to uwagi.

Dachówki w których są umieszczone ogniwa fotowoltaniczne przetworzą energię słoneczną w elektryczną, która zasili nam cały dom jak również naładuje samochód elektryczny, o ile taki posiadamy. Klienci do wyboru będą mieli cztery style dachów solarnych , które można zobaczyć na stronie https://www.tesla.com/solar

Trzeba również przyznać, że zaproponowane style dachówki prezentują się bardzo ładnie. Innym słowem dla każdego coś miłego.

Całe rozwiązanie ma się charakteryzować wysoką wytrzymałością na warunki atmosferyczne co w dzisiejszym niestabilnym klimacie w wielu rejonach świata jest głównym czynnikiem warunkujących popularność danego rozwiązania.

Na chwilę obecną nie wiadomo ile będzie kosztowała taka inwestycja. Jak obiecują twórcy koszt ma być mniejszy od tradycyjnych rozwiązań wraz z kosztami energii elektrycznej jakie generowalibyśmy użytkując dom. Pierwsze dachy solarne maja być dostępne latem 2017 roku.

 

 

2017-08-08T14:37:23+01:00 24 listopada, 2016|