INTELIGENTNY DOM OD GRENTON

Home/INTELIGENTNY DOM OD GRENTON

Dziś trochę o technologii, która coraz szerszymi drzwiami wchodzi do naszego domu. Komputery, komórki, zaawansowane technologicznie telewizory, piece, pralki i setki innych urządzeń które możemy nabyć w sklepach. Jednakże dzisiaj nie o nich samych lecz o systemie który pozwoli utworzyć z nich spójną całość.

Wiec jeśli nie boisz się wizji z takich filmów jak „Terminator”, „Matrix” czy „Ja, Robot” o przejęciu władzy nad ludźmi przez maszyny ….. poniżej oferta firmy GRENTON oferująca inteligentną rewolucję w Twoim domu, która ułatwi codzienne obowiązki, a także zapewni większe poczucie bezpieczeństwa w coraz bardziej pędzącym świecie.

Koncepcja przedstawiona przez firmę GRENTON w wielu aspektach nie jest niczym rewolucyjnym i nowym. Dlaczego więc o tym pisze? Ponieważ wreszcie technologia jest dostępna dla zwykłego Kowalskiego. Jeszcze do niedawna wyposażenie domu w takie funkcjonalności był to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych czyli dobrej klasy samochodu ze średniej półki.

Firma GRENTON chwali się, iż wyposaży nasze mieszkanie w inteligentne rozwiązania już od 5.000 zł natomiast cena dla domu zaczyn się od 10.000 zł. Oczywiście zastosowanie kompletu rozwiązań podwyższy nam ostateczną kwotę, jednakże nadal będzie do przełknięcia dla osób dysponujących średnim budżetem budowy domu. Zresztą możecie wstępnie skonfigurować swój inteligentny dom na stronie producenta, gdzie zamieszczony jest formularz. Po zaznaczeniu opcji i odpowiedzi na kilka prostych pytań otrzymujesz natychmiast wstępne wyliczenie instalacji wraz z montażem (link do kalkulatora: http://www.grenton.pl/inteligentny-dom-od-czego-zalezy-cena.html ).

Zastosowane rozwiązania firmy GRENTON, pozwolą sterować takimi oczywistymi elementami domu jak oświetlenie, ogrzewanie czy funkcjonalności ogólnie związane z energią elektryczną. Tak wiec system wyłączy ogrzewanie gdy Cię nie ma w domu a następnie nagrzeje w odpowiednim czasie za nim wrócisz. To samo dotyczy energii elektrycznych. System może monitorować obecność osób w pokoju. W przypadku wykrycia braku takiej obecności wyłączy urządzenia pobierające energię np. radio czy telewizor.

System również przemyślano pod kątem pory dnia, a więc już nigdy w nocy nie będziesz rozespany musiał macać ściany w poszukiwaniu włącznika światła. System wykryje ruch i włączy delikatne podświetlenie nocne. Jeśli jesteś kinomanem i chcesz stworzyć niepowtarzalną atmosferę przed i w czasie seansu dla sowich bliskich i znajomych – jednocześnie zaimponować im np. na zorganizowanej imprezie – masz możliwość ustawienia tzw. sceny Kino która po naciśnięciu jednego przycisku pilota spowoduje zasunięcie żaluzji, włączy lampę, uruchomi zestaw kina domowego – jeśli posiadasz ekran projekcyjny on również wysunie się i ustawi w odpowiedniej pozycji.

GRENTON to nie tylko oszczędności czy przyjemne dla oka i robiące wrażenia efekty ale również bezpieczeństwo. W myśl zastosowanej zasady – „dom który czuje i widzi” – system reaguje na wszelkie czynni zewnętrzne i wewnętrzne, zwiększa bezpieczeństwo i komfort życia. Możliwe jest wyposażenie w wiele czujników bezpieczeństwa takie jak,: czujnik deszczu, czujnik nawodnienia, czujnik zalania, czujnik dymu, czujnik wiatru, czujnik tlenku węgla i wiele innych.

GRENTON to także system , który nie tylko sam steruje systemami budynku zgodnie z ustalonym wcześniej scenariuszem, ale gdy zajdzie taka potrzeba, zapyta Cię o decyzję. Dzięki funkcji interaktywnych scenariuszy, zachowasz pełną kontrolę nad sowim domem. Zadecydujesz kiedy system sam ma działać zgodnie z ustaloną ścieżką, a kiedy ma zapytać Cię co ma zrobić. Może odbywać się to na odległość za pomocą sms który wyślę do Ciebie….Twój dom .

Obsługa jest dziecinnie prosta, a także pozwala skontrolować Ci mnóstwo parametrów łącznie z kontrolą zużycia mediów, a więc będziesz kontrolować swoje wydatki. Obsługa może odbywać się z komputera i większości urządzeń mobilnych takich jak tablet czy Twoja komórka, a nawet ze smartwacha. Oczywiście funkcje Twojego domu możesz zmieniać z dowolnego miejsca na Ziemi. Każdy użytkownik ma różne potrzeby dlatego dzięki funkcji Grenton Home Manager aplikacja dostosowuje się do Twoich potrzeb. Funkcja Grenton One Button pozwoli sterować jednym i tym samym przyciskiem z większości najpotrzebniejszych funkcji w zależności od tego w którym miejscu domu jesteś. Funkcja przycisku zmienia się automatycznie, a więc w garażu posłuży np. do otwarcia drzwi garażowych.

Możliwe jest również dokupienie eleganckich ściennych paneli dotykowych za pomocą których jeszcze łatwiej będziesz sterować swoim domem. Dodatkowo zwykły wyłącznik możesz użyć na wiele sposobów. Moduły wejściowe Grenton potrafią wykrywać cztery różne sposoby naciśnięcia wyłącznika, a do każdego z nich możesz przypisać dowolną funkcję.

Należy również wspomnieć, iż system, między innymi dzięki technologii bezprzewodowej można bezinwazyjnie zainstalować w już ukończonym, zamieszkałym budynku lub mieszkaniu.

Jeśli dla kogoś nie jest to rewolucja, jak deklaruje producent, to na pewno jest to sprytne, funkcjonalne rozwiązanie w stosunkowo korzystnej cenie dopełniające nowoczesne wnętrza.

2017-08-08T14:37:59+01:00 11 października, 2016|