ŁAZIENKA INNA NIŻ WSZYSTKIE – CZYLI NIE BÓJMY SIĘ MIESZAĆ STYLÓW

Home/ŁAZIENKA INNA NIŻ WSZYSTKIE – CZYLI NIE BÓJMY SIĘ MIESZAĆ STYLÓW

Obecnie króluje trend łączenie bieli i betonowej szarości. Zapominamy, że piękne wnętrze to nie tylko typowo nowoczesne wnętrze. W chwili obecnej nowoczesność nie kojarzy się jedynie z wnętrzami jak z filmu science fiction. Dlatego dziś chciałam Wam przypomnieć o innych możliwościach aranżacyjnych takich jak styl kolonialny czy rustykalny, który nadaje wnętrzu ciepła i niebanalnego charakteru…oczywiście w nowoczesnym wydaniu.

Myśląc o stylowym wnętrzu trzeba skupić się na dodatkach bo to one będą nadawać ton wnętrzu. Kiedy decydujemy się na styl kolonialny czy rustykalny mimo tego, że są to różne style, jako pierwsze przychodzi nam na myśl drewno w ciepłym orzechowym odcieniu oraz jasne beżowe płytki.

Otóż o ile z kolorem drewna się zgadzam, o tyle z kolorem płytek już nie koniecznie. Można podejść do tematu bardziej odważnie i wykorzystać płytki w kolorowe wzory, dzięki czemu otrzymamy niebanalny efekt, a energetyczne barwy wprawią nas od samego rana w dobry nastrój.

Poniżej przykładowe zdjęcie, które idealnie odzwierciedla takie rozwiązanie.

Czyż nie jest to ciekawe rozwiązanie? Dzięki drewnianej szafce i lustrze w grubej ramie mamy odzwierciedlenie typowego stylu kolonialnego, za to nowoczesny kształt umywalki oraz kolorowe dekory płytek nadają łazience ponadczasowej stylistyki, lekkości i charakteru.

Jeśli nie jesteście zwolennikami tylu kolorów, to można skupić się na klasycznym beżu, czy brązie, ale przełamać je w inny sposób. Mianowice pomyśleć o jednym kolorze, który znajdzie się w mniej oczywistym miejscu takim jak kolorowa umywalka.

Zdjęcie poniżej najlepiej przedstawia koncept, o którym mówię.

Dzięki zastosowaniu umywalki w zielonym kolorze, który powtarza się w motywie płytek uzyskaliśmy ciekawe wnętrze w stonowanych kolorach. Dodatkowym elementem jest nieoczywisty dodatek w łazience w formie manekina, ale właśnie te dodatki z pozoru w ogóle nie kojarzące się z wnętrzem łazienkowymi potrafią je całkowicie odmienić. Jak widzicie można też połączyć dwa rodzaje baterii – nowoczesną, chromową, z bardziej klasyczną w kolorze starego złota. Można, ale nie trzeba. Jeśli to dla Was za dużo, można podejść do tematu klasycznie i wybrać wszystkie baterie w jednej nowoczesnej stylistyce, co według mnie wygląd jeszcze ciekawiej .

Oczywiście nie każdy z Was zdecyduje się na tak odważne rozwiązania, ale warto pomyśleć o nadaniu wnętrzu charakteru w formie takich dodatków jak dozowniki na mydło, stylowe oświetlenie czy zwykły koszyk wiklinowy. Producenci akcesoriów łazienkowych obecnie prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych elementów wyposażenia i potrafią zapożyczyć eleganckie rozwiązania z minionych epok w całkiem nowej odsłonie.

Mam nadzieję, że trochę odczarowałam dla Was stylowe dodatki i teraz myśląc o remoncie łazienki spojrzycie na nią innym okiem.

2017-08-08T14:37:41+01:00 29 października, 2016|