Niby guzik? – to nie wszystko

Home/Niby guzik? – to nie wszystko

W styczniu pisałam o misach WC i mam nadzieję, że mój artykuł pomógł Wam dokonać właściwego wyboru. Skoro nasz “tron”😉 jest wybrany musimy pomyśleć o odpowiedniej spłuczce podtynkowej. Tak, to jest jej poprawna nazwa, potocznie nazywamy je wszystkie geberitem. Czemu geberit? No właśnie….. pierwsza firma, która specjalizowała się (i dalej specjalizuje) w tego typu rozwiązaniu to GEBERIT. Firma Geberit produkuje i sprzedaje spłuczki już od 50 lat i dlatego przegląd spłuczek podtynkowych zaczniemy od niego.

 

Mamy możliwość dopasowania rodzaju montażu spłuczki w zależności z jakiego materiału jest zbudowana ściana oraz wyboru odpowiedniej szerokości oraz głębokości. Najczęściej wybieranym modelem spłuczki podtynkowej jest taki, który po zabudowaniu płytami kartonowo – gipsowymi ma wymiary zewnętrze: szer. 60cm, gł. 20cm i wys. 120cm, ale tak jak już wspomniałam zarówno firma Geberit, jak i inne marki posiadają w swojej ofercie różne rozwiązania.

Co jest kolejnym ważnym elementem w takiej instalacji? Oczywiście ilość spłukiwanej wody, najczęściej jest to podział 6l/3l, ale wychodząc na przeciw konsumentom oraz polityce proECO stelaże mają możliwość ustawienia systemu spłukiwania na bardziej oszczędny, czyli podział 4l/2l.

Kolejnym elementem, nad którym musimy się zastanowić to przycisk spłukujący. I tu mamy tak duży wybór, że “głowa mała”😅.  Od zwykłych po elektroniczne, dodatkowo mamy również możliwość wyboru kolorystyki czy rodzaju materiału z którego przycisk jest zrobiony.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zainstalowania w guziku spłuczki odpowiedniego koszyka na kostkę toaletową, dzięki czemu nie jesteśmy skazani na tradycyjną zawieszkę kostki toaletowej,  to rozwiązanie najlepiej sprawdza się zwłaszcza przy misach w systemie bezkołnierzowym.

Ale, ale….. jak wspomniałam, nie tylko Geberit ma w swojej ofercie stelaże podtynkowe. Teraz każdy szanujący się producent z branży sanitariatów łazienkowych na naszym rynku ma w swojej ofercie ciekawą spłuczkę podtynkową.

Kolejnym  ciekawym rozwiązaniem są spłuczki firmy Bocchi, tutaj również mamy wybór pomiędzy spłuczkami do różnych toalet. Spłuczki o standardowej wysokości, spłuczki o niższych gabarytach, ale najciekawszy tu jest przycisk. Ponieważ ten producent specjalizuje się w kolorowej ceramice, to w swojej ofercie posiada również przyciski, które są do niej dopasowane kolorystycznie.

bocchi
stelaż

Tak jak mówiłam to nie wszystkie możliwości.  Mamy jeszcze takich producentów jak Viega, Roca, Grohe, Cersanit i wielu wielu innych, których zapewne nie wymieniłam. Każdy z tych producentów w swojej ofercie ma stelaże warte uwagi. Jedne wygrywają ceną, inne mają przedłużony okres gwarancyjny, kolejne dużo ciekawsze przyciski, a jeszcze inne innowacyjne rozwiązania dotyczące systemu spłukiwania.

Jak widzicie geberit, to nie tylko spłuczka GEBERIT 😅, ale i inni producenci. Nie zależnie, na którego rozwiązanie się zdecydujecie, pamiętajcie, że montuje się ją pod tynkiem, nie trzeba martwić się co będzie jak się spłuczka zepsuje, bo założenie jest takie, że to, co teoretycznie może się zepsuć, czyli zawór napełniający czy uszczelki można bez problemu wymienić “od przycisku”. Dlatego jeśli jakiś Pan Staś, Kazik czy Zdzichu, albo co gorsza Janusz powie, że trzeba zrobić do tego typu rozwiązania jakiś zdejmowany wynalazek z płytkami, to od razu darujcie sobie takiego instalatora lub sprzedawcę na pewno nie zna się na rzeczy😉.

A na koniec Was zaskoczę…..pamiętacie jak mówiłam, że jeśli chcemy zrobić szybki remont łazienki to najlepszym rozwiązaniem przy wyborze miski WC będzie kompakt? Otóż nie tylko 😊 Możemy również kupić spłuczkę “podtynkową” wolno-stojącą (a to ci niespodzianka 😊). Oczywiście nie jest to spłuczka podtynkowa, tylko rodzaj gotowego stelaża przystosowany do misy wiszącej.

Poniżej kilka zdjęć takich produktów, abyście mogli zobaczyć jak takie cudeńko wygląda, a artykuł na ten temat przedstawię innym razem.

2018-03-07T20:29:37+01:00 7 marca, 2018|