Niczym łazienkowa biżuteria i nie tylko

Home/Niczym łazienkowa biżuteria i nie tylko

Kochani, dziś porozmawiamy o łazienkowej biżuterii ( i nie tylko łazienkowej), a mianowicie o mozaice szklanej i kamiennej. Kiedyś mozaika była niedocenionym elementem dekoracyjnym, ponieważ kojarzyła się z paskudnymi basenami miejskimi i miała ograniczoną kolorystykę, co również nie dawało jej zwolenników.

Dzisiaj jest inaczej, mamy pełne spektrum mozaiki do wyboru – od szklanej w formie małych kwadracików, kulek i prostokątów, po naturalną wykonaną z kamienia typu łupek czy trawertyn.

Dzięki tak szerokiej gamie rozwiązań jakie oferują nam producenci mozaikę można wykorzystywać nie tylko w łazience (gdzie najczęściej jest obecnie stosowana), ale również w kuchni, przedpokoju, czy nawet w salonie.

Kiedy wybierać takie rozwiązanie? Jeśli chcemy, aby pomieszczeniu nadać trochę klasy, stylu glamour lub w przypadku mozaiki kamiennej, chcemy podkreślić naturalność pomieszczenia.

          

Pamiętajcie, że mozaika wcale nie musi być stosowana tylko w łazience, równie dobrze sprawdzi się w kuchni między szafkami dolnymi i górnymi. Wtedy lepiej wybrać spokojniejsze meble, aby całość nas nie przytłaczała.

Jak widzicie dzięki różnorodnym kształtom mozaiki możemy zastosować ją gdzie tylko chcemy, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Nie bójcie się śmiałych rozwiązań 🙂

 

2017-08-08T14:35:50+01:00 26 Lipiec, 2017|