RETRO CIĄGLE POWRACA

Home/RETRO CIĄGLE POWRACA

Historia zatacza koło we wszystkich dziedzinach życia, nie inaczej jest z designem, a zatem i armaturą łazienkową. To co nie dawno wyrzucaliśmy i zmienialiśmy dzisiaj powraca jako nowa forma retro. Oczywiście taki cykl jest naturalny i potrzebny, a powracanie do starych sprawdzonych rozwiązań dodając nutkę nowoczesności i kreatywność projektantów jest niezwykle ciekawe i fascynujące.

 

Dobrym  przykładem są Umywalki nablatowe w stylu retro. Poniżej kilka przykładów umywalek ceramicznych w tym stylu. Niektóre mają dość prosty styl – mam tu na myśli kształt okrągłej misy bez przesadnych zdobień lub z delikatnymi motywami, dzięki czemu retro nie jest takie oczywiste.

 

Jeśli ktoś pragnie swoje przytulne gniazdko wykończyć w bardo charakterystycznym i odważnym stylu to producenci wychodzą Wam na przeciw. Macie do wyboru ogromną ilość umywalek gdzie motywy lub żłobienia są jeszcze bardziej zauważalne, a tym samym bardziej przyciągają uwagę. Według mnie takie umywalki sprawdzą się we wnętrzach, gdzie rzeczywiście łazienka ma wyglądać na  oldschoolową.

 

Kolejnym i ciekawymi rozwiązaniami – chociaż musimy pamiętać jest to dość surowa stylistyka – są stylizowane umywalki kamienne.

Pamiętajmy jednak, iż takie umywalki nie należą do najtańszej grupy cenowej, ponieważ stylizowane umywalki często są robione ręcznie, dlatego ich cena jest naturalnie wyższa. Jeśli jednak znajdziecie jakąś naprawdę tanią,  to powinno wzbudzić to Wasze podejrzenia 🙂 .  Robiąc rekonesans mogę śmiało powiedzieć, że dobrej jakości umywalkę retro możemy nabyć za około 700 – 1000 zł co nie jest jakimś przesadnym szaleństwem cenowym.

Niech retro powraca … jako projektant jestem zachwycona  🙂 . A Wy?

2018-01-11T14:40:35+01:00 18 Listopad, 2017|