W świątecznym nastroju, czyli jak udekorować stół wigilijny

Home/W świątecznym nastroju, czyli jak udekorować stół wigilijny

W ten piękny czas, jakim jest okres przedświąteczny chętnie stroimy nasz dom. Każdy może stać się na chwilę “bożonarodzeniowym” architektem wnętrz dekorując swój dom. W tym gorącym okresie każdy ma pięknie ustrojoną choinkę, zawieszone lampki w oknach czy wyciągnięty ciepły koc w świąteczne motywy. Z takim wystrojem nie ma większego problemu, ale co zrobić ze stołem wigilijnym?

Można wystroić go bardzo “tradycyjnie” i minimalistyczne – czyli biały obrus, biała zastawa, szklane- przeźroczyste kieliszki oraz srebrne sztućce, do tego kilka świeczek i stół zastawiony. Ten schemat zapewne powtarza się w niejednym domu. Jednak można pokusić się o zupełnie inny wystrój, bardziej odważny. Osobiście bardzo podoba mi się połączenie czerni ze złotem oraz czerni ze srebrem. Takie połączenie kolorów jest bardzo elegancie i jednocześnie nadaje trochę magicznego tonu.

Kolejnym dobrym połączeniem i jednocześnie “wariacją” na temat czerni i srebra jest połączenie czerni z bielą. Taki stół nie wymaga odświeżenia całej zastawy stołowej. Wystarczy kupić czarny obrus oraz kilka białych świeczek i nowoczesny wigilijny stół gotowy.

Jeśli jednak preferujecie delikatniejszy styl, nie taki ciężki jeśli chodzi o kolorystykę, to moją propozycją jest ukłon w stronę natury. Kiedy na drewnianym stole wyląduje biały bieżnik lub obrus, a do niego zielony stroik, najlepiej z prawdziwych gałęzi drzewa iglastego oraz biała zastawa i świeczki w srebrnych świecznikach przy niedużym wysiłku efekt będzie oszałamiający.

Jeśli żadna z moich propozycji Wam nie odpowiada, nie musicie iść za trendami 🙂 W święta Bożego Narodzenia chodzi przede wszystkim o ciepłą rodzinną atmosferę, dlatego wystrój stołu ma być tylko dodatkiem do uprzyjemnienia tego czasu. Jeśli jednak chcecie mieć coś wyjątkowego na stole, to pamiętajcie, że czasami wystarczy ciekawy świecznik lub stroik, który “zrobi całą robotę”.

 

2018-01-11T14:40:26+01:00 17 Grudzień, 2017|