TROCHĘ IDUSTRIALNIE, CZYLI JAK ORYGINALNIE PODEJŚĆ DO ŁAZIENKI

Home/TROCHĘ IDUSTRIALNIE, CZYLI JAK ORYGINALNIE PODEJŚĆ DO ŁAZIENKI

Dziś chciałam Was zainteresować „starym – nowym” podejściem do rozwiązań w łazience. Mianowicie proste stalowe konstrukcje jako podstawa do ceramiki łazienkowej.

Jeśli tęsknisz za starymi solidnymi rozwiązaniami taki styl jest właśnie dla Ciebie. Styl industrialny to żadne odkrycie jednakże pomimo, iż cechuje go prostota i oszczędność w formie oraz w materiałach, niedawno zrobienie takiej łazienki było bardzo drogie, kiedy chcieliśmy opierać się na gotowych rozwiązaniach. Producenci wychodzą nam jednak naprzeciw i oferują obecnie produkty w znacznie przystępniejszych cenach i wielu rozwiązaniach.

Co w takim razie oferuje rynek w tym zakresie. Ostatnio odkryliśmy i chętnie działamy na serii SKA INDUSTRIAL, która oferuje sporo elementów wyposażenia wnętrza w takim stylu, a ich cena jest bardzo przystępna. Producent w serii oferuje takie elementy jak: wsporniki do umywalek w różnych rozmiarach, półki ścienne, wieszaki typu drabinka lub stojące. Jeśli zastanawiacie się jak zaadaptować umywalkę na taki wspornik to najprostszym rozwiązaniem jest dokupienie lub zrobienie prostego blatu (np. drewnianego) i na tym blacie osadzenie umywalki. Można również dokupić niedrogą umywalkę którą właśnie będzie się wspierała na tej konstrukcji. Producent oferuje wspomniane elementy w kolorze białym i czarnym.

Kolejnym krokiem jest dopasowanie stylizowanej wanny jak również baterii. Na pewno najtrudniej będzie znaleźć wannę w komfortowej cenie jednakże nie zapominajcie że producenci często robią przeceny swoich produktów i można wyhaczyć taki produkt przeceniony nawet o 60 – 70 %.

Problem nie są już za to odpowiednio stylizowane baterie, które mają solidną konstrukcję (czytaj nie jakiś dziwny chiński zamiennik), a które można znaleźć w bardzo przyjemnych cenach, często z przedłużona gwarancją.

Nie zapominajmy także o dopasowanym grzejniku. Oczywiście także znajdziesz odpowiednie rozwiązanie, a być może taki grzejnik już u Ciebie wisi 🙂 … i nie warto go wymieniać, a jedynie odnowić, przemalować czyli poddać go odpowiedniemu liftingowi.

Pamiętaj że nie musisz robić łazienki od A-Z w stylu industrialnym , najmodniejsze podejście to łączenie różnych stylów, więc możesz przemycić i wprowadzić tylko niektóre elementy w stylu industrialnym. Najłatwiej będzie skupić się na dodatkach – akcesoriach łazienkowych , położenie odpowiednich płytek i np. wprowadzenie wspornika pod umywalkę, a zrezygnowanie z droższych elementów takich jak wanna wolnostojąca.

2018-09-24T11:36:10+01:00 24 września, 2018|