Zwyczajna-niezwyczajna toaleta

Home/Zwyczajna-niezwyczajna toaleta

Zastanawiacie się co może być niezwykłego w tak zwykłym przedmiocie jak miska ustępowa, czy jak kto woli toaleta. Musze Wam powiedzieć, że jeśli jesteście na etapie remontu łazienki to wybór misy nie jest taki oczywisty. 

W pierwszej kolejności trzeba się zastanowić, czy chcecie tak zwaną misę kompaktową czy wiszącą – trendem w aranżacji wnętrz łazienek jest wybór misy wiszącej, ale czasami nie mamy możliwości zainstalowania potrzebnego stelaża ze spłuczką podtynkową (tak, tak popularnie zwaną geberitem od nazwy jednego z wiodących producentów tego wyposażenia) lub po prostu robimy tylko mały lifting łazienki i łatwiej jest nam wymienić misę w całości.  

Wydawałoby się, że przy misie kompaktowej nie mamy dużego wyboru, a tu proszę – może być nowoczesna, klasyczna, w opływowych kształtach, czy nawet we wzory (na przykład dla najmłodszych)

 

 

Jednak sam wygląd nie powinien być dla Was jedynym kryterium. Toaleta ma w sobie jeszcze ukryte cechy, takie jak powłoki antybakteryjne, powłoki ułatwiające czyszczenie, czy wreszcie system bezkołnierzowy (inaczej rimless lub rimfree w zależności od nazewnictwa danego producenta). Dzięki temu rozwiązaniu unikniemy zbierania się kamienia w miejscu, w którym jest on ciężki do usunięcia.  Taki system w pierwszej kolejności pojawił się w misach wiszących, ale coraz częściej można go znaleźć również w kompaktach.

Jeśli jednak zdecydujecie się na misę wiszącą, to macie do wyboru jeszcze więcej możliwości. Tutaj jeśli chodzi o powłoki antybakteryjne i systemy bezkołnierzowe to producenci w niemal każdym modelu są w stanie zaoferować takie udogodnienia. Ciekawą propozycją są rozwiązania dwa w jednym, czyli misa WC wraz z bidetem. Może to być proste rozwiązanie, gdzie leje się z niego tylko ciepła woda, albo dodane bajery gdzie sterowanie odbywa się za pomocą elektroniki, deska jest podgrzewana, a dysza ma możliwość ustawienia na podmywanie damskie i męskie, wiem brzmi jak kosmos, ale tak są takie rozwiązania 😁

 

Kiedy już zdecydujemy się na rodzaj i model miski ustępowej warto zastanowić się nad deską – ona też może mieć kilka ciekawych funkcji. Również warto zwrócić uwagę czy jest powleczona powłoką antybakteryjną, z jakiego materiału jest wykonana – może być zwykła plastikowa w tedy na pewno będzie najtańsza, ale może być wykonana z innych twardszych materiałów (duroplast, termoplast i inne dziwne nazwy 😊)- wtedy jest bardziej wytrzymała. Dodatkowym atutem na pewno będzie jej wolne opadanie oraz możliwość wypięcia – wtedy nie zależnie czy ma dodatkową powłokę antybakteryjną, czy też nie będzie łatwa w utrzymaniu czystości.

Pomogłam w dokonaniu wyboru❓❓❓ To na którą toaletę się decydujecie ❔❔❔

2018-02-13T18:38:57+01:00 19 stycznia, 2018|